Zdzisław Bednarek

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zdzisław Bednarek


Data i miejsce urodzenia 25 lipca 1951
Syców
Data i miejsce śmierci 26 lutego 2016
Nowy Dwór
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie
Okres od 1 grudnia 2014
do 26 lutego 2016
Poprzednik Krzysztof Lentka
Następca Kazimierz Cichoń
Członek Zarządu Gminy Syców
Okres 1998-2002
Radny Rady Miejskiej w Sycowie
Okres 1998-2016

Zdzisław Bednarek (ur. 25 lipca 1951 w Sycowie, zm. 26 lutego 2016 w Nowym Dworze) – radny Rady Miejskiej w Sycowie w latach 1998-2016, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie w latach 2014-2016.

Biografia

Zdzisław Krzysztof Bednarek urodził się 25 lipca 1951 roku w Sycowie[1]. Posiadał niewielkie gospodarstwo rolne.

Po raz pierwszy do składu Rady Miejskiej w Sycowie został wybrany w wyborach samorządowych w 1998 roku. Uzyskał wówczas mandat z listy KW Akcja Wyborcza Solidarność, otrzymując 142 głosów wyborców[2]. W latach 1998-2002 był równocześnie członkiem Zarządu Gminy Syców.

W wyborach samorządowych w 2002 roku został radnym po raz drugi, uzyskując 125 głosów w okręgu wyborczym nr 6 i będąc wybrany z list KW Polskiego Stronnictwa Ludowego[3]. W latach 2002-2006 był członkiem Komisji Budżetowo-Gospodarczej.

W wyborach samorządowych, które odbyły się 12 listopada 2006 roku wystartował z list KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe, otrzymał 189 głosów w swoim okręgu i po raz trzeci zdobył mandat radnego[4]. W kadencji 2006-2010 objął funkcję przewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej. 22 lutego 2007 roku Rada Miejska w Sycowie stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Bednarka z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonkę. W dniu 20 maja 2007 roku wystartował w wyborach uzupełniających w okręgu wyborczym nr 6, otrzymał 147 głosów, utrzymując mandat.

W wyborach samorządowych w 2010 roku Bednarek został poparty przez 201 wyborców w okręgu wyborczym nr 6 i ponownie zdobył mandat członka Rady Miejskiej w Sycowie z list KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe[5]. W latach 2010-2014 ponownie był członkiem Komisji Budżetowej.

W wyborach samorządowych w 2014 roku wystartował z list KWW Razem dla Gminy Syców w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 12 i po raz piąty uzyskał mandat radnego, uzyskując 202 głosów[6]. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W ostatniej kadencji był też członkiem Komisji Infrastruktury[7].

Zmarł 26 lutego 2016 roku w Nowym Dworze. 29 lutego został pochowany na cmentarzu komunalnym w Sycowie[8].

Wyniki wyborcze

Wybory Komitet wyborczy Organ Okręg Wynik
1998 KW Akcja Wyborcza Solidarność Rada Miejska w Sycowie III kadencji nr 10 142 Wybrany
2002 KW Polskie Stronnictwo Ludowe Rada Miejska w Sycowie IV kadencji nr 6 125 Wybrany
2006 KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe Rada Miejska w Sycowie V kadencji nr 6 189 Wybrany
2007 Rada Miejska w Sycowie V kadencji nr 6 147 Wybrany
2010 KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe Rada Miejska w Sycowie VI kadencji nr 6 201 Wybrany
2014 KWW Razem dla Gminy Syców Rada Miejska w Sycowie VII kadencji nr 12 202 Wybrany

Źródła

Przypisy

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie

Przewodniczący Józef Promny (1990-98)Zbigniew Ilski (1998-2002)Kazimierz Cichoń (2002-06)Bolesław Moniuszko (2006-18)Robert Dziergwa (od 2018)
Wiceprzewodniczący Benigna Kamińska i Marian Wesoły (1990-94)Józef Szymański i Mirosław Kręblewski (1994-98)Józef Promny (1998-2002)Wiesław Pluta (2002-06)Paweł Walczak (2006-10)Krzysztof Lentka (2010-14)Zdzisław Bednarek (2014-16)Kazimierz Cichoń (2016-18)Jarosław Walczak (od 2018)
Radni III kadencji
1998-2002
1. Waldemar GrzędziakJan KapicaPaweł KłysBożena Sonnek
2. Kazimierz CichońIreneusz GolańskiJoachim KuropkaJózef Promny
3. Zbigniew IlskiBeata KempaWojciech KocińskiZbigniew Stróżyk
4.Ewa GłowackaKrzysztof LentkaCzesław StandziakPaweł Walczak
5.Henryk DeraHubert Kaszyca
6. Wiesław Pluta7. Leszek Wojtowicz8. Urszula Drabent9. Mirosław Kręblewski10. Zdzisław Bednarek11. Ryszard Pajdzik
Radni IV kadencji
2002-2006
1. Kazimierz CichońSławomir KapicaBeata Kempa (2002-05)Paweł KłysJacek Przybył (2006)Jarosław Walczak
2. Zbigniew Garbiec (2002-04)Wojciech KocińskiKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoMichał Pater (2004-06)Paweł Walczak
3. Wiesław Pluta4. Mieczysław Żuraw5. Andrzej Dubicki6. Zdzisław Bednarek7. Łukasz Kuźmicz
Radni V kadencji
2006-2010
1. Rafał AndersStanisław Biernacki (2007-10)Kazimierz CichońSławomir Kapica (2006-07)Jacek Przybył (2006-07)Michał Pater (2007-10)Jarosław Walczak
2. Krzysztof CegłaKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoBarbara NogalaPaweł Walczak
3. Władysław Pawlicki4. Wiesław Kapica5. Leszek Wojtowicz6. Zdzisław Bednarek7. Zenon Staniewicz
Radni VI kadencji
2010-2014
1. Rafał AndersStanisław BiernackiDariusz ManiakBarbara NogalaJarosław Walczak
2. Kazimierz CichońKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoMarek RubikMieczysław Skuza
3. Mieczysław Troska4. Wiesław Kapica5. Kazimierz Mieszała6. Zdzisław Bednarek7. Zenon Staniewicz
Radni VII kadencji
2014-2018
1. Marek Malinowski2. Stanisław Biernacki3. Jarosław Walczak4. Józef Promny5. Jerzy Piecuch6. Kazimierz Cichoń7. Bolesław Moniuszko8. Beata Łukawska9. Krzysztof Lentka10. Bożena Kamecka11. Zenon Staniewicz12. Zdzisław Bednarek (2014-16), Dariusz Maniak (od 2016)13. Kazimierz Mieszała14. Marian Lempert15. Mieczysław Troska