Wybory samorządowe w 1998 roku

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wybory samorządowe w 1998 roku


Data 11 października 1998
Zwycięskie komitety Porozumienie Samorządowe 2002:
6 / 24
Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR:
5 / 24
Komitet Odnowy Sycowa:
4 / 24
Sojusz Lewicy Demokratycznej:
3 / 24
Rzemiosło:
2 / 24
Akcja Wyborcza Solidarność:
1 / 24
Samorząd Mieszkańców nr 1:
1 / 24
Nasza Wieś Stradomia Wierzchnia:
1 / 24
KW Wsi Ślizów:
1 / 24
Wybrany burmistrz Stanisław Czajka
(wybrany przez Radę Miejską w Sycowie)

Wybory samorządowe w 1998 roku – wybory radnych do Rady Miejskiej w Sycowie, a także (po raz pierwszy) radnych powiatu oleśnickiego i województwa dolnośląskiego, które odbyły się w gminie Syców, podobnie jak w całej Polsce, 11 października 1998 roku.

Obwody głosowania

  1. Przedszkole nr 1 w Sycowie: okręg wyborczy nr 1
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 2
  3. Centrum Kultury w Sycowie: okręg wyborczy nr 3
  4. Klub Seniora w Sycowie: okręg wyborczy nr 4
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej: okręg wyborczy nr 5 i nr 6
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach: okręg wyborczy nr 7
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy: okręg wyborczy nr 8 i nr 10
  8. Przedszkole nr 2 w Sycowie: okręg wyborczy nr 9 i nr 11

Wybory do Rady Miejskiej w Sycowie

Dwudziestu czterech radnych kadencji 1998-2002 w gminie Syców wybierano w jedenastu okręgach wyborczych: w czterech okręgach czteromandatowych, w jednym dwumandatowym i w sześciu okręgach jednomandatowych. Łącznie w dniu 11 października 1998 roku uprawnionych do głosowania było 11 711 osób. Frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 46,61%.

Zarejestrowane komitety

  1. KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej – lista nr 1 (zarejestrowano kandydatów w ośmiu okręgach)
  2. KW Akcja Wyborcza Solidarność – lista nr 2 (zarejestrowano kandydatów w siedmiu okręgach)
  3. KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR – lista nr 4 (zarejestrowano kandydatów w ośmiu okręgach)
  4. KW "Komitet Odnowy Sycowa" – lista nr 7 (zarejestrowano kandydatów w sześciu okręgach)
  5. KW "Porozumienie Samorządowe 2002" – lista nr 8 (zarejestrowano kandydatów w pięciu okręgach)
  6. KW "Rzemiosło" – lista nr 9 (zarejestrowano kandydatów w czterech okręgach)
  7. KW Samorząd Mieszkańców nr 1 – list nr 10 (zarejestrowano kandydatów w trzech okręgach)
  8. KW Sycowscy Kupcy – lista nr 11 (zarejestrowano kandydatów w dwóch okręgach)
  9. KW "Młodzi Samorządni" – lista nr 12 (zarejestrowano kandydatów w trzech okręgach)
  10. KW "Nasza Wieś Stradomia Wierzchnia" – lista nr 13 (zarejestrowano kandydatów w jednym okręgu)
  11. KW "Miedzińska Bogumiła" – lista nr 13 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  12. KW "Wielowieś Nowy Dwór" – lista nr 13 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  13. KW "Wsi Ślizów" – lista nr 13 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  14. KW "Młodzież Wiejska w Europie" – lista nr 14 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)
  15. KW "Nowoczesna Wieś" – lista nr 15 (zarejestrowano kandydata w jednym okręgu)

Łącznie o mandaty radnych Rady Miejskiej w Sycowie ubiegało się 96 kandydatów.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Sycowie i wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr 1

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Stępień Stanisław KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 182 Nie
1 2 Kowalewski Józef KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 106 Nie
1 3 Konopko Mirosław KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 56 Nie
1 4 Kapica Jan KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 227 Tak
2 1 Malinowski Marek Stanisław KW Akcja Wyborcza Solidarność 190 Nie
4 1 Iwanicki Leszek KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 123 Nie
4 2 Grzemski Krzysztof Andrzej KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 83 Nie
4 3 Gustaw Piotr Grzegorz KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 168 Nie
7 1 Grzędziak Waldemar KW "Komitet Odnowy Sycowa" 233 Tak
7 2 Strzelecki Benon KW "Komitet Odnowy Sycowa" 214 Nie
7 3 Mencel Edward KW "Komitet Odnowy Sycowa" 97 Nie
8 1 Sonnek Bożena KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 234 Tak
8 2 Szymański Józef KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 156 Nie
9 1 Wesoła Wanda KW "Rzemiosło" 113 Nie
9 2 Sowa Jan KW "Rzemiosło" 142 Nie
10 1 Kłys Paweł KW Samorząd Mieszkańców nr 1 343 Tak

Okręg wyborczy nr 2

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Rarok Janusz KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 175 Nie
1 2 Kacyna Ryszard KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 185 Nie
1 3 Golański Ireneusz KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 235 Tak
2 1 Jurkiewicz Jan Zygmunt KW Akcja Wyborcza Solidarność 101 Nie
2 2 Walczak Jarosław KW Akcja Wyborcza Solidarność 180 Nie
7 1 Kuropka Joachim KW "Komitet Odnowy Sycowa" 238 Tak
7 2 Leśniak Marek KW "Komitet Odnowy Sycowa" 195 Nie
7 3 Barański Sylwester KW "Komitet Odnowy Sycowa" 189 Nie
8 1 Cichoń Kazimierz KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 413 Tak
8 2 Osiecki Jan KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 173 Nie
8 3 Promny Józef KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 270 Tak
9 1 Kułot Henryk KW "Rzemiosło" 92 Nie
9 2 Płonka Walenty KW "Rzemiosło" 104 Nie
9 3 Wiśniewski Edward KW "Rzemiosło" 63 Nie
10 1 Piwowarski Grzegorz KW Samorząd Mieszkańców nr 1 183 Nie
10 2 Wankiewicz Jan KW Samorząd Mieszkańców nr 1 217 Nie
11 1 Czeredrecki Henryk KW "Sycowscy Kupcy" 50 Nie
12 1 Sowiński Witold KW "Młodzi Samorządni" 137 Nie

Okręg wyborczy nr 3

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Gajewska Mieczysława KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 103 Nie
1 2 Topczak Krzysztof KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 225 Nie
1 3 Rydzyk Józef KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 208 Nie
2 1 Szymak Edward KW Akcja Wyborcza Solidarność 159 Nie
4 1 Giełzak Jarosław KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 230 Nie
4 2 Wysocki Zbigniew KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 150 Nie
7 1 Kempa Beata KW "Komitet Odnowy Sycowa" 340 Tak
7 2 Żak Renata KW "Komitet Odnowy Sycowa" 206 Nie
7 3 Kociński Wojciech KW "Komitet Odnowy Sycowa" 251 Tak
8 1 Ilski Zbigniew KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 479 Tak
8 2 Stróżyk Zbigniew KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 279 Tak
11 1 Roszyk Barbara KW "Sycowscy Kupcy" 145 Nie

Okręg wyborczy nr 4

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Łukawska Beata KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 121 Nie
1 2 Andrzejczak Eugeniusz KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 116 Nie
1 3 Howański Marek KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 134 Nie
1 4 Pacelt Włodzimierz KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 84 Nie
2 1 Piotrowski Maciej KW Akcja Wyborcza Solidarność 97 Nie
2 2 Wyrwas Mariusz KW Akcja Wyborcza Solidarność 119 Nie
4 1 Harbacewicz Franciszek KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 49 Nie
4 2 Kulawiecki Adam Marian KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 71 Nie
4 3 Sikora Leszek KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 166 Nie
4 4 Walczak Paweł Antoni KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 180 Tak
7 1 Mazurek Ryszard KW "Komitet Odnowy Sycowa" 73 Nie
7 2 Rutkowski Mirosław KW "Komitet Odnowy Sycowa" 59 Nie
7 3 Zieniewicz Mieczysław KW "Komitet Odnowy Sycowa" 46 Nie
8 1 Filipiak Zbigniew KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 96 Nie
8 2 Głowacka Ewa KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 284 Tak
8 3 Maciej Bogusław KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 153 Nie
9 1 Jokiel Jan KW "Rzemiosło" 105 Nie
9 2 Kułot Edward KW "Rzemiosło" 79 Nie
9 3 Lentka Krzysztof KW "Rzemiosło" 196 Tak
9 4 Standziak Czesław KW "Rzemiosło" 173 Tak
10 1 Kołodyński Jan KW Samorząd Mieszkańców nr 1 67 Nie
12 1 Szura Adam KW "Młodzi Samorządni" 153 Nie

Okręg wyborczy nr 5

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Kaszyca Hubert KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 331 Tak
1 2 Włodarczyk Jerzy KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 46 Nie
2 1 Napora Mieczysław KW Akcja Wyborcza Solidarność 31 Nie
4 1 Garbiec Ksawery Tomasz KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 57 Nie
4 2 Węglarz Halina KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 27 Nie
7 1 Napruszewski Jan KW "Komitet Odnowy Sycowa" 58 Nie
7 2 Grondys Kazimierz KW "Komitet Odnowy Sycowa" 55 Nie
9 1 Spychała Marek KW "Rzemiosło" 51 Nie
13 1 Prusak Kazimierz KW "Nasza Wieś Stradomia Wierzchnia" 60 Nie
13 2 Dera Henryk KW "Nasza Wieś Stradomia Wierzchnia" 96 Tak

Okręg wyborczy nr 6

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Rosiek Ryszard KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 21 Nie
4 1 Pluta Wiesław Jan KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 72 Tak
8 1 Księżyk Jan KW "Porozumienie Samorządowe 2002" 39 Nie

Okręg wyborczy nr 7

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Smorawski Jan KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 105 Nie
4 1 Wojtowicz Leszek KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 167 Tak

Okręg wyborczy nr 8

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
4 1 Drabent Urszula KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 168 Tak
13 1 Miedzińska Bogumiła KW "Miedzińska Bogumiła" 75 Nie
14 1 Maciejewska-Muszyńska Danuta KW "Młodzież Wiejska w Europie" 28 Nie
15 1 Ciepielewska-Mrowińska Janina KW "Nowoczesna Wieś" 26 Nie

Okręg wyborczy nr 9

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
1 1 Dzięcielska-Babiarz Elżbieta KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej 45 Nie
2 1 Sroka Adam KW Akcja Wyborcza Solidarność 29 Nie
4 1 Kręblewski Mirosław Zenon KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 59 Tak
12 1 Przybył Przemysław KW "Młodzi Samorządni" 19 Nie

Okręg wyborczy nr 10

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
2 1 Bednarek Zdzisław KW Akcja Wyborcza Solidarność 142 Tak
13 1 Homiński Ryszard KW "Wielowieś Nowy Dwór" 63 Nie

Okręg wyborczy nr 11

Nr listy Nr na liście Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Mandat
4 1 Sobieraj Henryk KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR 54 Nie
7 1 Piguła Jan KW "Komitet Odnowy Sycowa" 3 Nie
13 1 Pajdzik Ryszard KW "Wsi Ślizów" 85 Tak

Uzyskane mandaty

Mandat radnego uzyskali:

KW "Porozumienie Samorządowe 2002" uzyskało sześć mandatów, KKW Przymierze Społeczne: PSL-UP-KPEiR – pięć mandatów, KW "Komitet Odnowy Sycowa" – cztery mandaty, KKW Sojuszu Lewicy Demokratycznej – trzy mandaty, KW "Rzemiosło" – dwa mandaty, a KW Akcja Wyborcza Solidarność, KW Samorząd Mieszkańców nr 1, KW "Nasza Wieś Stradomia Wierzchnia" i KW "Wsi Ślizów" – po jednym mandacie.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Sycowie kadencji 1998-2002 został Zbigniew Ilski, a funkcję wiceprzewodniczącego sprawował Józef Promny.

Burmistrzem, stojącym na czele Zarządu Gminy, wybrano Stanisława Czajkę, a na jego zastępcę została powołana Ewa Głowacka.

Źródła

Linki zewnętrzne

Wybory w gminie Syców

Wybory samorządowe 19901994199820022006201020142018
Wybory uzupełniające i przyspieszone 1999200420062007 (burmistrz)2007 (20 maja, 22 lipca) • 2016201920212022
Referenda lokalne 2022
Wybory parlamentarne 1989199119931997200120052007201120152019
Wybory prezydenckie 2005201020152020
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2004200920142019