Wybory samorządowe w 1990 roku

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wybory samorządowe w 1990 roku – pierwsze po transformacji ustrojowej demokratyczne wybory radnych do Rady Miejskiej, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Obwody głosowania[edytuj]

  1. Państwowy Ośrodek Maszynowy w Sycowie – dla okręgów wyborczych nr 1-4
  2. Świetlica Rejonowej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Sycowie – dla okręgów wyborczych nr 5-8
  3. Sycowski Ośrodek Kultury w Sycowie – dla okręgów wyborczych nr 9-13
  4. Cech Rzemiosł Różnych w Sycowie – dla okręgów wyborczych nr 14-17
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej – dla okręgów wyborczych nr 18-20
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach – dla okręgów wyborczych nr 21-22
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy – dla okręgów wyborczych 23-24

Wybory do Rady Miejskiej[edytuj]

Zgodnie z art. 17. ustawy o samorządzie terytorialnym[1] w skład Rady Miejskiej w Sycowie wybierano dwudziestu czterech radnych (w gminach od 15 000 do 20 000 mieszkańców). Radnych wybierano w dwudziestu czterech jednomandatowych okręgach wyborczych[2]

Kandydaci do Rady Miejskiej i wyniki wyborów[edytuj]

Okręg wyborczy nr 1[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Czeredrecki Henryk Nie
2. Jabłońska Maria Nie
3. Promny Józef KO "Solidarność" Tak
4. Wróbel Stanisław Nie

Okręg wyborczy nr 2[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Ceglecki Jerzy Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie
2. Goś Edmund ZHP Nie
3. Kacyna Krystyna Demokratyczna Unia Kobiet Nie
4. Ługowski Mieczysław LKW NSZZ "S" Rolników Indywidualnych Nie
5. Nogala Piotr Nie
6. Wankiewicz Jan Tak

Okręg wyborczy nr 3[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Cybulski Henryk Nie
2. Kokornaczyk Irena Nie
3. Komorowska Danuta Nie
4. Trzewik Bolesław Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
5. Tujek Tadeusz Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie

Okręg wyborczy nr 4[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Golański Ireneusz Tak
2. Grzędziak Teresa Nie
3. Kwiatkowska Anna Nie
4. Wróblewski Jan Nie

Okręg wyborczy nr 5[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Kamińska Benigna Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
2. Mak Wiktor Nie
3. Trzeciak Stanisław Nie
4. Wolski Wacław Nie

Okręg wyborczy nr 6[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Kamińska Anna Nie
2. Kłys Paweł Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
3. Pudłowski Zdzisław Nie

Okręg wyborczy nr 7[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Adamski Ryszard Nie
2. Wesoły Marian Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak

Okręg wyborczy nr 8[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Dzięcielska-Babiarz Elżbieta Nie
2. Herbinger Wojciech Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie
3. Kręblewski Mirosław Tak

Okręg wyborczy nr 9[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Cioczek Henryk Nie
2. Jabłoński Edmund Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
3. Mikołajczyk Władysława Nie
4. Nikodem Benedekt Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie

Okręg wyborczy nr 10[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Cichoń Kazimierz Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
2. Matławski Wiesław Nie
3. Olszewski Stanisław Nie
4. Tumielewicz Jarosław Nie

Okręg wyborczy nr 11[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Pawlak Janina Nie
2. Rubik Jacek Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak

Okręg wyborczy nr 12[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Chowański Stanisław Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
2. Harbacewicz Franciszek Nie
3. Kowalski Krzysztof Nie

Okręg wyborczy nr 13[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Krawczyk Halina Nie
2. Tajak Jan Tak

Okręg wyborczy nr 14[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Jurasik Teresa Nie
2. Rokicki Antoni Nie
3. Zalesiński Wiesław Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak

Okręg wyborczy nr 15[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Bęś Jan Nie
2. Świtoń Marian Nie
3. Trojanowski Mieczysław Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak

Okręg wyborczy nr 16[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Gabryelski Piotr Nie
2. Pawlik Marian Nie
3. Pawlikowski Tadeusz Tak
4. Rybka Roman Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie
5. Stasik Tadeusz Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie
6. Szwarc Zenon Nie

Okręg wyborczy nr 17[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Myszakowski Zbigniew Nie
2. Pogrzebski Zbigniew Komitet Obywatelski "Solidarność" Nie
3. Rolicz Zygmunt Tak
4. Zmyślony Ryszard Nie

Okręg wyborczy nr 18[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Jażdżyk Ryszard Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
2. Krzak Tadeusz Nie

Okręg wyborczy nr 19[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Grudzień Jadwiga Nie
2. Grzemski Krzysztof Nie
3. Napruszewski Jan Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak
4. Zadworny Zenon Nie

Okręg wyborczy nr 20[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Pluta Wiesław Tak
2. Stacherska Danuta Nie

Okręg wyborczy nr 21[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Cempel Paweł Nie
2. Komur Władysław Nie
3. Musiał Czesław Nie
4. Wojtowicz Leszek Komitet Obywatelski "Solidarność" Tak

Okręg wyborczy nr 22[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Duda Halina Nie
2. Marciniak Włodzimierz Tak
3. Rogaliński Krzysztof Nie

Okręg wyborczy nr 23[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Czajka Stanisław LKW PSL "Odrodzenie" Tak
2. Drabent Urszula Nie

Okręg wyborczy nr 24[edytuj]

L.p. Nazwisko kandydata Nazwa komitetu Mandat
1. Cybulski Alfred Tak
2. Hołubecki Mieczysław Nie
3. Olszowiak Stanisława Nie
4. Przybył Bożena Nie

Uzyskane mandaty[edytuj]

W dniu 27 maja 1990 roku mandat radnego uzyskali:

Przewodniczącym Rady Miejskiej kadencji 1990-1994 na I sesji w dniu 5 czerwca 1990 roku został Józef Promny, a funkcję wiceprzewodniczącego sprawowali: Benigna Kamińska i Marian Wesoły.

Burmistrzem, stojącym na czele Zarządu Gminy, w dniu 18 czerwca 1990 roku wybrano Stanisława Czajkę, a na jego zastępcę został powołany Jacek Rubik.

Źródła[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

Przypisy[edytuj]

Wybory w gminie Syców

Wybory samorządowe 19901994199820022006201020142018
Wybory uzupełniające i przyspieszone 1999200420062007 (burmistrz)2007 (20 maja, 22 lipca) • 20162019
Wybory parlamentarne 1989199119931997200120052007201120152019
Wybory prezydenckie 2005201020152020
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2004200920142019