Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku – odbyły się w gminie Syców, tak jak w całej Polsce, w dniu 26 maja 2019 roku.

W gminie Syców wybory wygrała Koalicja Europejska[1]. W wyniku wyborów mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości zdobyła pochodząca z Sycowa Beata Kempa[2].

Obwody głosowania[edytuj]

Głosowanie odbyło się w dwunastu obwodach głosowania:

  1. Przedszkole nr 1 w Sycowie
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sycowie
  3. Biblioteka Publiczna w Sycowie
  4. Sala Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Sycowie
  5. Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej
  6. Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
  7. Szkoła Podstawowa w Działoszy
  8. Przedszkole nr 2 w Sycowie
  9. Świetlica wiejska w Ślizowie
  10. Świetlica wiejska w Wiosce
  11. Świetlica wiejska w Szczodrowie
  12. Szpital w Sycowie (obwód specjalny)

Wyniki wyborów[edytuj]

Wśród sześciu komitetów zarejestrowanych w okręgu wyborczym nr 12 najlepsze wyniki w gminie Syców uzyskały KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni (45,19%) oraz KW Prawo i Sprawiedliwość (37,81%).

Komitety[edytuj]

Nr listy Nazwa komitetu Liczba uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów Procent uzyskanych głosów w powiecie oleśnickim Procent uzyskanych głosów w okręgu nr 12
1. KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 278 5,22% 5,03% 4,98%
2. KW Wiosna Roberta Biedronia 325 6,13% 6,45% 6,76%
3. KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 2 405 45,19% 41,27% 43,87%
4. KW Prawo i Sprawiedliwość 2 012 37,81% 41,95% 38,72%
5. KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 78 1,47% 1,39% 1,33%
6. KWW Kukiz'15 223 4,19% 3,92% 4,34%

Wyniki kandydatów[edytuj]

Nr listy Nazwa komitetu wyborczego Nr na liście Nazwisko kandydata Liczba uzyskanych głosów
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 1 IWASZKIEWICZ Robert Jarosław 86
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 2 ŻUREK Piotr Grzegorz 10
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 3 POPLICHA Dagmara Ewa 5
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 4 SZKARUPSKI Daniel 3
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 5 CZERNIAK Hubert Stanisław 50
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 6 GIELERT Katarzyna Zofia 2
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 7 JARMUŁOWICZ Lidia Maria 7
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 8 BIELECKA Halszka Beata 5
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 9 DASZYŃSKA-HERCUŃ Anna Maria 7
1 KKW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy 10 KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard 103
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 1 ŚMISZEK Krzysztof Jan 181
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 2 LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta 41
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 3 CHOJNOWSKI Szymon Piotr 20
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 4 MIGOCZ Izabela Monika 25
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 5 SYSKA Michał Jan 10
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 6 LEMPART Marta Mirosława 19
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 7 PILC Jarosław Stanisław 4
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 8 ODROWSKA Katarzyna 8
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 9 ZATKA Natalia Iwona 15
2 KW Wiosna Roberta Biedronia 10 KOTARBA Mariusz 3
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 1 OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria 1 592
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 2 DUDA Jarosław 370
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 3 SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena 199
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 4 BUŁA Andrzej 45
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 5 ROKICKA Julia Agata 26
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 6 MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna 11
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 7 KOZAKIEWICZ Władysław 84
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 8 STĘPIEŃ Elżbieta Krystyna 25
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 9 PROROK Genowefa Katarzyna 25
3 KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni 10 MIESZKOWSKI Krzysztof 28
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 ZALEWSKA Anna Elżbieta 344
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 KEMPA Beata Agnieszka 1 464
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 KŁOSOWSKI Sławomir 66
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 KISIELEWICZ Andrzej Marian 23
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 SZWED Aleksander Jakub 13
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 ŚLUSARZ Rafał Józef 9
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 CZOCHARA Katarzyna Beata 8
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 BACZYŃSKI Jacek Marcin 14
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 ŻOŁNIERUK Beata Izabela 9
4 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka 62
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 1 ZAWISZA Marcelina Monika 43
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 2 PRZYSTAJKO Jerzy 9
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 3 PIWCEWICZ Jolanta Anna 5
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 4 BROWARNY Wojciech Jan 5
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 5 JAROŃSKA Kamila Maria 5
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 6 MAKÓWKA Jacek Edward 0
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 7 STABROWSKA Anna Ewa 2
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 8 DROST Andrzej Oswald 5
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 9 BURAKOWSKA Krystyna Anna 1
5 KKW Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS 10 CHUDY Filip 3
6 KWW Kukiz'15 1 ŚCIGAJ Agnieszka 110
6 KWW Kukiz'15 2 GRABOWSKI Paweł 32
6 KWW Kukiz'15 3 MAZUR Aneta 20
6 KWW Kukiz'15 4 KUBALA Marek Zdzisław 10
6 KWW Kukiz'15 5 LICZNAR Katarzyna Anna 4
6 KWW Kukiz'15 6 CHARYTONIUK Gracjan 5
6 KWW Kukiz'15 7 OLSZEWSKA Małgorzata 5
6 KWW Kukiz'15 8 JAGIEŁŁO Wojciech Jan 14
6 KWW Kukiz'15 9 ZYCH Anna 17
6 KWW Kukiz'15 10 KRÓLAK Marcin Stanisław 6

Źródła[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy[edytuj]

Wybory w gminie Syców

Wybory samorządowe 19901994199820022006201020142018
Wybory uzupełniające i przyspieszone 1999200420062007 (burmistrz)2007 (20 maja, 22 lipca) • 20162019
Wybory parlamentarne 1989199119931997200120052007201120152019
Wybory prezydenckie 2005201020152020
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2004200920142019