Marzena Guder

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Marzena Guder


Data i miejsce urodzenia 21 listopada 1974
Ostrzeszów
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Syców
Okres od 6 września 2021
Poprzednik Artur Drzyzga
Radna Rady Miejskiej w Sycowie
Okres 2018-2021

Marzena Guder (ur. 21 listopada 1974 w Ostrzeszowie) – radna Rady Miejskiej w Sycowie w latach 2018-2021, zastępca burmistrza miasta i gminy Syców od 2021 roku.

Biografia[edytuj]

Marzena Maria Guder urodziła się 21 listopada 1974 roku w Ostrzeszowie[1].

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydowała do Rady Miejskiej z KWW Dariusza Maniaka w okręgu wyborczym nr 7 i uzyskała mandat radnej, zdobywając poparcie 150 wyborców[2]. W kadencji 2018-2023 pełniła funkcję przewodniczącej Komisji Społecznej oraz była członkiem Komisji Rewizyjnej i doraźnej Komisji ds. opracowania Statutu Miasta i Gminy Syców[3].

6 września 2021 roku objęła urząd zastępcy burmistrza miasta i gminy Syców, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego wiceburmistrza Artura Drzyzgę[4]. W związku z tym zrzekła się mandatu w Radzie Miejskiej[5].

Wyniki wyborcze[edytuj]

Wybory Komitet wyborczy Organ Okręg Wynik
2018 KWW Dariusza Maniaka Rada Miejska VIII kadencji nr 7 150 Wybrana

Źródła[edytuj]

Przypisy[edytuj]

1809-1945 Christoph Heinrich Ermrich (1809-11)Georg Friedrich Frey (1811-40)Eduard Paritius (1840-51)Hermann Alexander Frey (1851-55)Friedrich Hölzel (1855-66)Karl von Euen (1867-79)Wilhelm Martienßen (1880-90)Theodor Eisenmänger (1891-1919)Konrat Boehr (1919-?)Alois Müller (?-?) • dr Bossart (?-?)Friedrich Wäscher (1942-45)
1945-1950 Leon Pietruszak (1945-46)Józef Grondowy (1947-49)Marian Czerwiński (1949-50)
Przewodniczący MRN i naczelnicy
(1950-1990)
Marian Czerwiński (1950-51)Franciszek Stronias (1952-53)Edmund Tałajczyk (1953-54)Marian Sip (1955-57)Władysław Jarmakowicz (1958-63)Kazimierz Piętka (1963-66)Ludwik Cioroch (1966-67)Danuta Kozak (1967-69)Helena Hel (1969-73)Henryk Sarnowski (1973-90)
Burmistrzowie MiG Syców
(od 1990)
Stanisław Czajka (1990-94)Henryk Sarnowski (1994-98)Stanisław Czajka (1998-2006)Wojciech Kociński (2006-07)Tomasz Czwordon (2007)Sławomir Kapica (2007-18)Dariusz Maniak (od 2018)
Zastępcy
(od 1990)
Jacek Rubik (1990-94)Zbigniew Ilski (1994-98)Ewa Głowacka (1998-2002)Zbigniew Ilski (2002-06)Tomasz Czwordon (2006-07)Jacek Przybył (2007-10)Robert Malecki (2011-18)Piotr Nogala (2018)Artur Drzyzga (2018-21)Marzena Guder (od 2021)
Radni VIII kadencji
2018-2023
1. Marek Malinowski2. Robert Dziergwa3. Jacek Prus4. Mariusz Kramarz5. Jarosław Walczak6. Danuta Nowicka7. Marzena Guder8. Krzysztof Lentka9. Łukasz Schönfelder10. Kazimierz Mieszała11. Agnieszka De Falco-Kuczyńska12. Mieczysław Troska13. Dariusz Maniak (2018), Marcin Marciniak (od 2019)14. Marian Lempert15. Zenon Staniewicz