Krzysztof Lentka

Z Syców Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krzysztof Lentka


Data i miejsce urodzenia 13 lipca 1960
Sieradz
Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej w Sycowie
Okres od 30 listopada 2010
do 1 grudnia 2014
Poprzednik Paweł Walczak
Następca Zdzisław Bednarek
Radny Rady Miejskiej w Sycowie
Okres od 1998

Krzysztof Lentka (ur. 13 lipca 1960 w Sieradzu) – radny Rady Miejskiej w Sycowie od 1998 roku, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie w latach 2010-2014.

Biografia

Krzysztof Lentka urodził się 13 lipca 1960 roku w Sieradzu[1]. Jest prywatnym przedsiębiorcą; posiada Zakład Budowlano-Montażowy[2]. Ponadto jest członkiem zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Sycowie[3].

W wyborach samorządowych w 1998 roku kandydował do Rady Miejskiej z okręgu wyborczym nr 4 z listy KW "Rzemiosło" i uzyskał mandat radnego, zdobywając 196 głosów[4]. W wyborach samorządowych w 2002 roku wystartował jako kandydat KWW Rzemiosło w okręgu wyborczym nr 2, zdobył poparcie 347 wyborców i po raz drugi został radnym[5].

W wyborach samorządowych w 2006 roku i wyborach samorządowych w 2010 roku był kandydatem KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe w okręgu wyborczym nr 2. W 2006 roku zdobył 411 głosów, a w 2010 roku został poparty przez 584 głosujących[6][7]. W kadencji 2010-2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W wyborach samorządowych w 2014 roku kandydował do Rady Miejskiej w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 9 z listy KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe, zdobył 112 głosów i po raz piąty został radnym[8]. W kadencji 2014-2018 był członkiem Komisji Budżetowej i Komisji Społecznej[9].

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydował do Rady Miejskiej z listy KW Polskiego Stronnictwa Ludowego w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 8, uzyskał poparcie 130 wyborców i został wybrany radnym po raz szósty[10].

Uchwałą Rady Miejskiej w Sycowie z dnia 28 stycznia 2021 roku stwierdzono wygaśnięcie mandatu radnego Krzysztofa Lentki w związku z naruszeniem przepisów ustawy o samorządzie gminnym dotyczących zakazu wykonywania działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy[11]. Radny zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, który wyrokiem z dnia 21 lipca 2021 roku oddalił skargę w całości[12]. Także Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 2 września 2022 roku odrzucił skargę kasacyjną[13]. W związku z tym wojewoda dolnośląski zarządził wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 8 na dzień 27 listopada 2022 roku[14].

Krzysztof Lentka wystartował w wyborach uzupełniających, ubiegając się ponownie o mandat z własnego komitetu wyborczego. W głosowaniu zdobył 62 głosów wyborców (najwięcej spośród wszystkich kandydatów) i tym samym (już po raz siódmy) uzyskał mandat radnego Rady Miejskiej w Sycowie[15].

Wyniki wyborcze

Wybory Komitet wyborczy Organ Okręg Wynik
1998 KWW Rzemiosło Rada Miejska III kadencji nr 4 196 Wybrany
2002 KWW Rzemiosło Rada Miejska IV kadencji nr 2 347 Wybrany
2006 KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe Rada Miejska V kadencji nr 2 411 Wybrany
2010 KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe Rada Miejska VI kadencji nr 2 584 Wybrany
2014 KWW Porozumienie Samorządowo-Ludowe Rada Miejska VII kadencji nr 9 112 Wybrany
2018 KW Polskie Stronnictwo Ludowe Rada Miejska VIII kadencji nr 8 130 Wybrany
2022 KWW Krzysztofa Lentki Rada Miejska VIII kadencji nr 8 62 Wybrany

Źródła

Przypisy

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie

Przewodniczący Józef Promny (1990-98)Zbigniew Ilski (1998-2002)Kazimierz Cichoń (2002-06)Bolesław Moniuszko (2006-18)Robert Dziergwa (od 2018)
Wiceprzewodniczący Benigna Kamińska i Marian Wesoły (1990-94)Józef Szymański i Mirosław Kręblewski (1994-98)Józef Promny (1998-2002)Wiesław Pluta (2002-06)Paweł Walczak (2006-10)Krzysztof Lentka (2010-14)Zdzisław Bednarek (2014-16)Kazimierz Cichoń (2016-18)Jarosław Walczak (od 2018)
Radni III kadencji
1998-2002
1. Waldemar GrzędziakJan KapicaPaweł KłysBożena Sonnek
2. Kazimierz CichońIreneusz GolańskiJoachim KuropkaJózef Promny
3. Zbigniew IlskiBeata KempaWojciech KocińskiZbigniew Stróżyk
4.Ewa GłowackaKrzysztof LentkaCzesław StandziakPaweł Walczak
5.Henryk DeraHubert Kaszyca
6. Wiesław Pluta7. Leszek Wojtowicz8. Urszula Drabent9. Mirosław Kręblewski10. Zdzisław Bednarek11. Ryszard Pajdzik
Radni IV kadencji
2002-2006
1. Kazimierz CichońSławomir KapicaBeata Kempa (2002-05)Paweł KłysJacek Przybył (2006)Jarosław Walczak
2. Zbigniew Garbiec (2002-04)Wojciech KocińskiKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoMichał Pater (2004-06)Paweł Walczak
3. Wiesław Pluta4. Mieczysław Żuraw5. Andrzej Dubicki6. Zdzisław Bednarek7. Łukasz Kuźmicz
Radni V kadencji
2006-2010
1. Rafał AndersStanisław Biernacki (2007-10)Kazimierz CichońSławomir Kapica (2006-07)Jacek Przybył (2006-07)Michał Pater (2007-10)Jarosław Walczak
2. Krzysztof CegłaKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoBarbara NogalaPaweł Walczak
3. Władysław Pawlicki4. Wiesław Kapica5. Leszek Wojtowicz6. Zdzisław Bednarek7. Zenon Staniewicz
Radni VI kadencji
2010-2014
1. Rafał AndersStanisław BiernackiDariusz ManiakBarbara NogalaJarosław Walczak
2. Kazimierz CichońKrzysztof LentkaBolesław MoniuszkoMarek RubikMieczysław Skuza
3. Mieczysław Troska4. Wiesław Kapica5. Kazimierz Mieszała6. Zdzisław Bednarek7. Zenon Staniewicz
Radni VII kadencji
2014-2018
1. Marek Malinowski2. Stanisław Biernacki3. Jarosław Walczak4. Józef Promny5. Jerzy Piecuch6. Kazimierz Cichoń7. Bolesław Moniuszko8. Beata Łukawska9. Krzysztof Lentka10. Bożena Kamecka11. Zenon Staniewicz12. Zdzisław Bednarek (2014-16), Dariusz Maniak (od 2016)13. Kazimierz Mieszała14. Marian Lempert15. Mieczysław Troska
Radni VIII kadencji
2018-2023
1. Marek Malinowski2. Robert Dziergwa3. Jacek Prus4. Mariusz Kramarz5. Jarosław Walczak6. Danuta Nowicka7. Marzena Guder (2018-2021), Bożena Dziwińska-Karaba (od 2021)8. Krzysztof Lentka9. Łukasz Schönfelder10. Kazimierz Mieszała11. Agnieszka De Falco-Kuczyńska12. Mieczysław Troska13. Dariusz Maniak (2018), Marcin Marciniak (od 2019)14. Marian Lempert15. Zenon Staniewicz